هم فیلم ببین ، هم آلمانی یاد بگیر …

یادگیری هر زبانی غیر از زبان مادری می‌تواند کاری دشوار باشد که ادامه آن نیاز به انگیزه و هدف بالایی دارد. اگر تمایل دارید هرچه سریع‌تر زبان آلمانی را یاد بگیرید و قصد مهاجرت کاری و یا تحصیلی به آلمان را دارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم همین الان دریک کلاس گروهی زبان آلمانی ثبت نان نمایید. آموزشگاه زبان‌های خارجه ملل (آموزشگاه زبان آلمانی ) یکی از بهترین مراکز برگزاری کلاس‌های ترمیک و خصوصی زبان آلمانی در تهران به ارائه خدمات آموزشی با جدیدترین متدهای آموزشی جهان در کنار اساتید با تجربه اقدام نموده است.

اگر در یک کشور آلمانی زبان نیستید، یک راه عالی برای بهبود مهارت زبان آلمانی خود از نظر زبان و به دست آوردن بینش فرهنگی، قرار گرفتن در معرض ورودی رسانه‌ها است. این کار را می‌توان به روش‌های مختلف انجام داد، مانند: به‌روز ماندن از رویدادهای جاری با خواندن مطبوعات آلمانی یا تماشای یا گوش دادن به اخبار به زبان آلمانی، خواندن درباره هر چیزی که به آن علاقه دارید و از آن لذت می‌برید، گوش دادن به رادیو، کتاب‌های صوتی یا پادکست، یا تماشای تلویزیون یا فیلم برای یادگیری زبان آلمانی.

Lola rennt

این فیلم کلاسیک مهیج آلمانی محصول 1998 شخصیت اصلی لولا (فرانکا پوتنته) را در حالی که در اطراف برلین می‌دود (از این رو عنوان Run Lola Run) را دنبال می‌کند و سعی می‌کند در 20 دقیقه 100000 مارک آلمان جمع کند تا بتواند او را نجات دهد. این فیلم در سه سناریو مختلف در سه جدول زمانی متفاوت پخش می‌شود که هر بار بلافاصله پس از دریافت تماس تلفنی ناامیدانه از سوی دوست پسرش که لولا به او می‌گوید پولی را که قرار بود به برخی از مافیاها تحویل دهد، از دست داده است، دوباره شروع می‌شود.

این مطلب را بخوانید
آشنایی با سانتریفیوژ آزمایشگاهی و کاربرد و قیمت آن

به همین دلیل به دلیل اتفاقات کوچکی که جهت آنها را تغییر می‌دهد، پایان‌های کمی متفاوت دارند. این فیلم در زمان خود به دلیل سبک نوآورانه‌اش مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، حتی اگر به فیلم‌های قبلی اشاراتی داشت و به موضوع تقلید در یکی از قسمت‌های بهتر فصل دوازدهم سیمپسون‌ها تبدیل شد.

خداحافظ لنین

برلین، اکتبر 1989. دیوار برلین در آستانه فروپاشی است و الکس (دانیل برول)، با مادر، خواهرش و دخترش در برلین شرقی زندگی می‌کند. زمان بسیار سیاسی شده است و الکس در تظاهرات ضد دولتی شرکت می‌کند. با این حال، مادر او از حامیان سرسخت ایالت آلمان شرقی و سیستم کمونیستی توتالیتر آن است. در یک تظاهرات، الکس در مقابل چشمان مادرش دستگیر می‌شود که او دیدن این، دچار حمله قلبی می‌شود. گرچه زنده می‌ماند اما برای چند ماه در کمای عمیق رها می‌شود.

وقتی او از خواب بیدار می‌شود، جمهوری دموکراتیک آلمان دیگر وجود ندارد. دیوار فرو ریخته و سرمایه داری جایگزین اقتصاد برنامه ریزی شده آلمان شرقی قدیمی شده است. الکس برای در امان ماندن از شوکی که پزشکان می‌گویند می‌تواند او را بکشد، سعی می‌کند این موضوع را با وانمود کردن به اینکه هیچ چیز تغییر نکرده است از او پنهان کند. گفتن این کار آسان تر از انجام آن است.

Herr Lehmann

بر اساس رمانی از Sven Regener، Herr Lehmann داستان فرانک لمان ساکن برلین غربی را روایت می‌کند. آقای لمان زندگی مشترک خود را کاملاً پشت سر نمی‌گذارد و سعی می‌کند هر روز را همانطور که می‌آید بگذراند. او مستقل است اما اساسا شکست خورده است. او روابط عاشقانه ای دارد که او را به جایی نمی‌برد و مشروب می‌نوشد. او به طور کلی نسبت به زندگی خارج از حلقه نزدیک خود کمی بی تفاوت است، اما این در اطراف او در حال فروپاشی است. در سی سالگی او، دیوار برلین فرو می‌ریزد. زمان آن فرا رسیده است که آقای لمان زندگی خود را تغییر دهد.

این مطلب را بخوانید
دو راه ارزان برای واردات از چین

Das Leben der Anderen

Das Leben der Anderen بینشی از زندگی در آلمان شرقی کمونیستی است، جایی که شهروندان اغلب تحت نظر پلیس مخفی، Staatssicherheitsdienst، که بیشتر به عنوان Stasi شناخته می‌شود، بودند.

استاسی هاوپتمن گرد ویزلر در طول نظارت بر نمایشنامه‌نویس، گئورگ دریمن، شخصاً درگیر این پرونده می‌شود، زیرا متوجه می‌شود که تنها دلیلی که دریمن تحت نظر است، یک مثلث عشقی است و شروع به گزارش گزینشی فعالیت‌های خود به مافوق‌هایش می‌کند. این فیلم که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، درباره افکار و خواسته‌های پنهان با طرحی پر از تعلیق است که به دقت در دوره ای تاریک از تاریخ آلمان روایت می‌شود.

اگر می‌خواهید بیشتر بدانید…

فهرست بالا بدیهی است که می‌توانست بسیار طولانی باشد، اما ایده این بود که یک انتخاب کوچک ارائه شود تا انتخاب برای شما دشوار نباشد. ویکی‌پدیا برای فهرستی جامع‌ از فیلم‌ها به همراه ژانرشان، به صورت مرتب‌شده بر اساس سال انتشار، ارائه می‌دهد. اگر فکر می‌کنید تماشای فیلم در حال حاضر برای شما زود است، ما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا بر روی افزایش دایره لغات خود همراه با یادگیری تلفظ صحیح آن‌ها دقت نمایید. در مراحل بعدی سراغ پادکست و فیلم بروید. این را نیز بدانید یادگیری زبان غیر مادری هرگز آسان نبوده است.

آموزش زبان آلمانی در کنار چالش برانگیز بودن می‌تواند جذاب و هیجان انگیز نیز باشد. اگر می‌خواهید زبان آلمانی را سریع و حرفه‌ای بیاموزید ما به شما حضور درآموزشگاه زبان آلمانی را نیز توصیه می‌کنیم. حضور اساتید باتجربه همراه با زبان آموزان می‌تواند موجب افزایش مهارت آن‌ها در این زبان گردد. آموزشگاه زبان‌های خارجه ملل بهترین مرکز آموزش زبان آلمانی در ایران و خارج از کشور است. همچنین دوره‌های تربیت مدرس زبان آلمانی نیز در این مرکز برگزار می‌گردد که پس از پایان دوره درصورت پذیرش در مصاحبه به عنوان مدرس زبان آلمانی به استخدام این موسسه درخواهید آمد.

این مطلب را بخوانید
انجام خدمات زیبایی نزد بهترین دکتر پوست و مو اسلامشهر

//انتهای رپورتاژ آگهی//

پیشنهاد ما به شما

روتین پوستی اولیه برای حفظ سلامت پوست

روتین پوستی اولیه برای حفظ سلامت پوست

روتین پوستی مجموعه‌ای از مراحل و محصولاتی است که برای مراقبت و بهبود وضعیت پوست …

دیدگاهتان را بنویسید