ویژگی رفتار پرستار کودک

ویژگی رفتار پرستار کودک چیست؟ آیا می‌دانید یک پرستار کودک چگونه باید با کودکان رفتار کند؟ آیا می‌دانید به چه صورت باید رفتار پرستار کودک سنجید؟همانطور که می‌دانید امروزه مشکلات اقتصادی بسیاری برای خانواده‌ها پیش آمده است و آن‌ها مجبورند مسئولیت مراقبت و نگهداری کودک خود را به پرستار کودک بسپارند. پرستار کودک فردی است که وظیفه مواظبت از کودکان را در منزل شخصی افراد به عهده دارد.

امروزه مراکز خدمات پرستاری تشکیل شده‌اند که پرستار های دوره دیده و صبوری برای مراقبت از کودکان تربیت کرده و به منزل شخصی اعزام می‌کنند. یکی از مهم‌ترین مسائل برای والدین چگونگی رفتار پرستار با کودک آن‌ها است در ادامه مطالب در زمینه ویژگی رفتار پرستار کودک اطلاعات بیشتری بیان شده است.

چگونگی رفتار پرستار کودک با کودکان

پرستار کودک باید با صبر و مهربانی مورد توجه کودک قرار بگیرد و ویژگی رفتار پرستار کودک را دارا باشد. زیرا همان طور که مستحضر هستید، کودک به وقت و زمان احتیاج دارد تا به نگهدار و شرایط جدید عادت کند. روزهای اولی که پرستار استخدام می‌شود به طور طبیعی کودک رفتار پرخاشگرانه و ناآرامی خواهد داشت، زیرا عادت به پرستار برای کودک سخت است، اما اگر چنین رفتاری ادامه دار باشد به شما توصیه می‌‌کنیم فردی که استخدام کرده اید را تغییر دهید.

مهارت رفتاری پرستار کودک

پرستار کودک باید جای خالی پدر و مادر را برای کودک پرکرده، به طوری که در زمان نبود آن ها کودک اذیت نشود، به طور مثال پرستار باید با بازی‌های فکری و حرکتی، فکر بچه را از والدین دور کرده و ارتباط نزدیک با آن برقرار کند تا کودک به آرامش برسد. در ادامه چند مورد از ویژگی‌هایی که می‌توان رفتار پرستار را سنجید ذکر شده است.

این مطلب را بخوانید
آیا دریافت بورسیه تحصیلی کانادا امکان پذیر است؟

انواع ویژگی‌های رفتاری پرستار کودک

انواع ویژگی های رفتاری پرستار کودک عبارتند از:

مراقبت از کودک به صورت اصولی (H3)

یکی از کارهایی که از ویژگی رفتار پرستار کودک است و پر پرستار کودک موظف انجام آن است، مراقبت از کودک می‌باشد و باید در هر جا و مکان مواظب کودک بوده تا آسیبی به کودک وارد نشود.

ویژگی رفتار پرستار کودک

اگر در زمانی که کودک تحت نظر پرستار است دچار حادثه شد، به این نتیجه خواهیم رسید که از کودک مراقبت نکرده و او را به حال خود رها کرده، پس باید فرد دیگری را برای مواظبت از کودک انتخاب کرد.

اصول تربیتی صحیح

پرستار کودک استخدام شده  با ویژگی رفتار پرستار کودک باید اصول تربیتی مد نظر شما را اجرا کند، زیرا کودکان باید با توجه به سلیقه و ضوابط مد نظر شما رشد کنند، پرستار مورد نظر نباید طوری رفتار کند که از شما اطلاعات بیشتری در مورد پرورش کودک دارد.

دقت و نظم پرستار کودک

پرستار و کودک باید دارای برنامه زمانی مشخص باشد و در زمان  و مقرر در محل کار حاضر شود، باید دارای حس مسئولیت پذیری باشد، پایبند شغل بوده و قابل اعتماد باشد. یکی از وظایف  شغل Babysitter  تمیز کردن و تعویض لباس های کودک است اگر نتواند این مراقبت اولیه را انجام دهد فرد کارآمدی نیست.

پایبند بودن پرستار به اصول اخلاقی

پرستار باید از همه لحاظ موجه باشد، ویژگی رفتار پرستار کودک به طور مثال  این است که اهل دروغ یا دزدی نباشد، زیرا چنین افرادی برای مواظبت از کودک اصلاً مناسب نیستند.

این مطلب را بخوانید
کدام کشور برای مهاجرت کادر درمان بهتر است؟

توجه به خواب و غذای کودک

پرستار کودک باید یک برنامه غذایی و استراحت برای کودک داشته باشد، اگر کودک پر‌خوری کند یعنی پرستار در طول روز به برنامه غذایی او توجهی نداشته است و کودکانی که خواب آلود می‌باشند استراحت کامل را در روز نداشته‌اند.

مهارت‌های ارتباط پرستار کودک

انتخاب یک پرستار ایده آل کار سختی است شخص مورد نظر باید به گونه‌ای رفتار کند. که توجه کودک و والدین را به خود جلب کرده و مورد اعتماد آن‌ها باشد، باید طوری رفتار کند که والدین با خیال راحت فرزند خود را به او بسپارند.

نتیجه گیری

در مقاله بالا در مورد چگونگی رفتار پرستار با کودک و ویژگی رفتار پرستار کودک بحث شده است. پرستار کودک فردی است در منزل با کودک تنها خواهد بود، به همین دلیل باید طوری رفتار کند، که بتواند جای خالی والدین را برای کودک پر کند.

برگرفته از مقالات پرستاری  مرکز خدمات پرستاری سفیر آرامش

پیشنهاد ما به شما

روتین پوستی اولیه برای حفظ سلامت پوست

روتین پوستی اولیه برای حفظ سلامت پوست

روتین پوستی مجموعه‌ای از مراحل و محصولاتی است که برای مراقبت و بهبود وضعیت پوست …

دیدگاهتان را بنویسید