چگونه رابطه ای پایدار و عاشقانه داشته باشیم؟

احتمالا شما زوج هایی را میشناسید که یک روز به شدت با هم بحث و دعوا میکنند و روزی دیگر رابطه عاشقانه ای دارند، در این نوع رابطه که میتوان گفت ناپایدار هم هست، یکی از طرفین یا هر دو طرف خواهان یک رابطه رویایی و بی نقص و سراسر شاد  هستند که البته خواهان چنین رابطه ای بودن خوب است در حالی که باید هر دو طرف تعریف درستی از زندگی مشترک داشته باشند. مشاوره رایگان ما میتواند بسیار موثر باشد.

زندگی همواره بالا و پایین های زیادی دارد و نباید به چنین دلایلی رابطه شما همراه با آن یک روز فوق العاده و روز دیگر پر از تنش باشد این گونه رابطه ها معمولا پایان خوبی ند ارند مگر آنکه اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنند که هدف ما از تهیه این مقاله هم همین است؛ شما همچنین میتوانید از مشاوره خانواده رایگان آوای مشاوران نیز بهره ببرید.

رازهای زندگی عاشقانه و پایدار

1. با همسرتان سازگاری داشته باشید

منظور از سازگاری داشتن با همسر این است که در مواردی که به هردو طرف مربوط میشود توافق داشته باشید. برخی از این موارد عبارتند از نوع نگرش به خانواده، پول، وفاداری و … و همچنین سبک زندگی خودتان مانند سیگار کشیدن، ورزش، تغذیه سالم و… . نداشتن توافق در چنین مواردی میتواند رابطه را با گذشت به سمت ناپایداری سوق دهد.

به عنوان مثال شما فردی هستید که به ورزش و تغذیه مناسب اهمیت میدهد اما در مقابل، همسرتان مدام در خانه دراز کشیده و سیگار میکشد؛ شاید در ابتدا برایتان مهم نباشد اما به مرور زمان باعث بی ثباتی رابطه میشود و حفظ ثبات آن برایتان بسیار سخت میشود.

این مطلب را بخوانید
ماستیت گرانولوماتوز یا عفونت پستان چیست؟ + بررسی علت و نحوه درمان ماستیت گرانولوماتوز

2. همسرتان را اولویت قرار دهید

این که هربار هنگام فکر کردن به همسرتان حس عاشقانه ای در خودتان پیدا میکنید، اگر هنگام گرفتن تصمیم های مهم زندگیتان با همسر خود مشورت میکنید، خوشحالی او شما را خوشحال میکند و همواره تلاشتان را برای خوشبخت کردن او میکنید در این صورت همسرتان برای شما در اولویت است.

3. شخصیتتان ثبات داشته باشد

تبات شخصیت برای یک رابطه پایدار ضروری است و هر یک از زوجین باید این ویژگی را داشته باشند. نداشتن ثبات شخصیتی باعث میشود که همسر شما نتواند ساده ترین واکنش هاش شما را پیشبینی کند و تغییر رفتار به صورت مداوم موجب دلسرد شدن میشود. هنگامی که زوجین ثبات شخصیتی داشته باشند به طور طبیعی رابطه ای پایدار و متعادل شکل میگیرد.

4. به نیاز جنسی همسرتان اهمیت دهید

به او نشان دهید که لذت بردن او برای شما هم لذت بخش است و این که علاقه دارید آنچه که او از رابطه جنسی میخواهد را به او بدهید قطعا این توجه و اهمیت شما برای همسرتان نیز اهمیت دارد و احساست خوبی را به او انتقال میدهید.

5. حریم شخصی همسرتان را محترم شمارید

برای داشتن یک رابطه پایدار باید به حریم شخصی یک دیگر احترام بگذارید چرا که هر انسانی به این نیاز دارد تا گاهی با خودش خلوت کند و کاملا در اختیار خودش باشد و شما با دادن فضایی برای او موجب پایداری بیشتر رابطه میشوید البته به این نکته توجه کنید که نباید در آن زیاده روی کنید به طوری که همسرتان در کنار شما مدام احساس تنهایی کند.

چگونه رابطه ای پایدار و عاشقانه داشته باشیم؟

6. از همسرتان قدردانی کنید

همواره به روش ها و بهانه های هرچند کوچک هم که شده از همسر خود به دلیل حضورش قدردانی خود را نشان دهید. به طور کلی راه هایی را پیدا کنید تا به همسرتان یادآوری شود که او را دوس دارید و چقدر از حضورش در زندگی خود خوشحال هستید. قدردانی شما میتواند گفتن کلمات محبت آمیز، تماس فیزیکی، انجام کارهای غیرمنتظره، هدیه های ساده مانند یک شاخه گل، دم کردن قهوه اول صبح و … باشد.

این مطلب را بخوانید
خواص روغن آرگان برای مو و فایده های جادویی

7. مخالفت خود را به روشی صحیح بیان کنید

همانطور که قبلا گفته شد در روابط پایدار زوج ها به یک دیگر احترام میگذارند پس اگر در موضوعی با همسر خود موافق نیستید مخالفت خود را به شیوه صحیح نشان دهید در این صورت همچنان احترام به یک دیگر را حفظ کرده اید؛ در چنین مواقعی از رفتار یک دیگر انتقاد نکنید و اشتباهات گذشته طرف مقابل را یادآوری نکنید و توجه خود را فقط بر روی موضوعی که در حال حاضر در حال صحبت هستید قرار دهید، به طرف مقابل اجازه دهید نظر خود را بیان کند و به صحبت های یک دیگر گوش دهید و نسب به آن بی اهمیت نباشید زیرا میان این صحبت ها و نظرهاست که منشا اختلاف ها را میتوان پیدا کرد.

اگر فقط بخواهید ثابت کنید که حق با شماست و همسرتان اشتباه میکند در این صورت صحبت های یک دیگر را به درستی نمیشنوید و حتی یک اختلاف خیلی ساده هم میتواند بسیار مشکلساز شده و در نهایت به بی احترامی ختم شود و این گونه است که رابطه به سمت ناپایداری میرود.

8. نسبت به همسر خود گذشت داشته باشید

هر انسانی در طول زندگی اشتباهاتی را مرتکب میشود پس اگر همسر و زندگی مشترکتان برای شما مهم است نباید هر اشتباهی موجب به وجود آوردن کینه در شما شود و این موضوع باعث از بین بردن پایداری یک رابطه میشود پس سعی کنید اگر همسرتان از کاری که کرده واقعا پشیمان است او را ببخشید.

9. تعهد داشته باشید

هر دوطرف رابطه باید نسبت به یک دیگر تعهدی محکم داشته باشند تا اعتماد در آن رابطه ایجاد شده و در نهایت باعث پایداری رابطه شود. وقتی عشق و علاقه موجب ازدواج شما و همسرتان شده و یک دیگر را به عنوان شریک زندگی خود پذیرفتید باید در هر شرایطی پایبند به تعهدی که کردید باشید. داشتن تعهد علاوه بر حس اعتماد به زندگی شما هدف نیز میدهد که در نهایت یک رابطه پایدار را میسازد.

این مطلب را بخوانید
متخصص غدد شامل چیست

10. به دوستان همسرتان احترام بگذارید

احترام  گذاشتن به دوستان همسر این معنی را میدهد که شما همسرتان را دوست دارید و به انتخاب های او احترام میگذارید چرا که دوست های او انتخاب های اوست. حتی اگر از دوستان همسرتان خوشتان نمی آید این حس را نشان ندهید لزومی ندارد که حتما از آن ها خوشتان بیاید بلکه برای پایداری رابطه تان باید اینطور وانمود کنید.

11. همسرتان را همانطور که هست بپذیرید

همانطور که هر انسانی اشتباهاتی در زندگی خود دارد عیوبی نیز ممکن است داشته باشد و شما باید قبل از ازدواج به اندازه کافی از یک دیگر شناخت داشته باشید و با دانستن عیوبی که همسر آینده شما دارد در صورتی که خودتان با آن مشکلی نداشته باشید با او ازدواج کنید و پس از ازدواج نباید این عیوب فکر شما را مشغول کند چرا که شما او را همینطور که هست پذیرفته بودید. هر مشکلی که در زندگی مشترک به وجود می آید نباید باعث شود شما به فکر جدایی یا رابطه با شخص دیگری باشید.

جمع بندی

عاشق شدن به آسانی میتواند اتفاق بیفتد اما عاشق ماندن و پایداری یک رابطه آسان نیست و نیازمند دانستن اطلاعاتی همانند آنچه در این مقاله گفته شد و همچنین تلاش به طور پیوسته است. برای آسان تر شدن این مسیر میتوانید در هر مرحله ای از زندگی که باشید از مشاوره کمک بگیرید.

پیشنهاد ما به شما

بهترین کرم پودر از نظر پزشکان

بهترین کرم پودر از نظر پزشکان

بهترین مارک کرم پودر خوب اولین موردی که قبل از خرید کرم پودر باید به …

دیدگاهتان را بنویسید