آشنایی با عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش هایی است که بیمار با استفاده از آن می تواند به دندان هایی بی عیب و نقص دست یابد. اما مهمترین موردی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده در مورد هزینه کاشت دندان می باشد. ایمپلنت در مقایسه با سایر روش های زیباسازی دندان، عملکرد بهتری داشته و فاکتورهای زیادی بر قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا شما را با مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت کاشت دندان آشنا نماییم.

قیمت ایمپلنت دندان تحت تاثیر چه فاکتورهایی قرار دارد؟

تعداد ایمپلنت های دندانی

تعداد ایمپلنت های کاشت شده یکی از مهمترین فاکتورهایی است که بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد. البته این مورد به شرایط دندان های بیمار و سلامت آنها بستگی دارد. به طور کلی، کاشت ایمپلنت برای یک دندان، ارزان تر از کاشت ایمپلنت برای چهار دندان می باشد. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری بلندمدت جهت حفظ سلامت دهان و دندان خود هستید، ایمپلنت بهترین گزینه در بین سایر روش های موجود می باشد.

مواد به کار رفته در ساخت ایمپلنت

موادی که در ساخت ایمپلنت دندان به کار میرود، میتواند متفاوت باشد. رایج ترین ماده ای که در ساخت ایمپلنت به کار می رود، تیتانیوم است. اگرچه امکان دارد بعضی از بیماران به این فلز حساسیت و آلرژی داشته باشند. در مواقع نیاز، پزشک می تواند به جای ایمپلنت تیتانیومی از ایمپلنت سرامیکی استفاده نماید. البته ناگفته نماند که قیمت ایمپلنت سرامیکی از تیتانیوم گران تر می باشد.

ایمپلنت دندان
قیمت ایمپلنت دندان تحت تاثیر چه فاکتورهایی قرار دارد

برند تولیدی ایمپلنت

یکی از مهمترین فاکتورهایی که می تواند بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد، برندهای موجود در بازار می باشد. بهترین برندهای ایمپلنت موجود در بازار از نوع کره ای، آمریکایی و آلمانی بوده که پزشک با توجه به شرایط بیمار می تواند از هر کدام از آنها جهت نصب استفاده نماید. مسلما، کیفیت بالای تولیدی ایمپلنت بر قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت. هر کدام از ایمپلنت های کره ای، آمریکایی و آلمانی با توجه به ویژگی هایی که دارند دارای قیمت های متنوعی می باشند.

این مطلب را بخوانید
عفونت قارچی واژن چیست؟ + علت خارش واژن چیست؟ + معرفی روش‌های درمان گیاهی و دارویی آن

دریافت درمان های بیشتر جهت کاشت ایمپلنت دندان

گاهی اوقات امکان دارد که دندانپزشک جهت نصب پایه های ایمپلنت، جراحی های بیشتری را برای بیمار انجام دهد. از جمله این درمان ها می توان به جراحی پیوند استخوان در فک پایین و جراحی سینوس لیفت در فک بالا اشاره نمود. البته این مورد به شرایط بیمار و وضعیت دندان های او بستگی خواهد داشت. در صورت نداشتن استخوان کافی نیاز است که حتما جراحی پیوند استخوان به طور کامل برای بیمار انجام شود.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان با توجه به پارامترهای مختلف که در جملات بالا ذکر نمودیم، تعیین خواهد شد. البته مرکز تخصصی که جهت کاشت ایمپلنت به آن مراجعه می کنید هم می تواند بر هزینه نهایی تاثیر داشته باشد. هزینه نهایی با توجه به تعداد ایمپلنت و روکش های استفاده شده بر روی آن تعیین می شود. جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان در جدول زیر به حداقل هزینه ایمپلنت با احتساب روکش موقت و روکش دائمی در سال جاری اشاره شده کرده ایم.

برند تولیدی ایمپلنتهزینه نهایی
برند کره اییازده میلیون و پانصد هزار تومان
برند آلمانینوزده میلیون و پانصد هزار تومان
برند سوئیسیبیست میلیون تومان
برند آمریکاییبیست و پنج میلیون تومان

آیا بیمه، هزینه ایمپلنت دندان را تقبل می کند؟

یکی از مهمترین سوالاتی که ذهن متقاضیان انجام ایمپلنت را به خود درگیر کرده این است که آیا بیمه، هزینه کاشت دندان را تحت پوشش می گیرد یا خیر. جهت پاسخ به این سوال باید بگوییم که این موضوع به بیمه فرد متقاضی بستگی خواهد داشت. زیرا بعضی بیمه ها بسته به تعداد ایمپلنت، هزینه کاشت آن را تقبل می کنند. اما از آنجا که ایمپلنت، یک نوع روش درمانی جهت زیبایی دندان می باشد امکان دارد هزینه آن تحت پوشش اکثر بیمه ها قرار نگیرد.

ایمپلنت دندان
آشنایی با شرایط بیمه جهت تقبل هزینه ایمپلنت دندان

نتیجه گیری

در این مقاله سعی بر آن شده تا عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان را برای شما عزیزان به طور مفصل شرح دهیم. ایمپلنت، بهترین روش درمانی جهت زیباتر کردن ظاهر دندان ها می باشد. ماندگاری و طول عمر آن به نحوه مراقبت شما از دندان هایتان بستگی دارد. در صورت سلامت دهان و دندان، امکان دارد طول عمر استفاده از ایمپلنت به بالای 20 سال برسد. هر چقدر در حفظ بهداشت دهان و دندان خود کوشا باشید، طول عمر استفاده از ایمپلنت دندان تان به چندین سال هم خواهد رسید. هزینه کاشت ایمپلنت تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی بوده که از جمله آنها می توان به برند تولیدی، تعداد ایمپلنت، تعداد جراحی های لازم، جنس روکش و… اشاره نمود.

این مطلب را بخوانید
علت درد شدید در پاشنه پا چیست؟

هزینه ایمپلنت در بسیاری از مواقع تحت پوشش بیمه نخواهد بود. اگر می خواهید از این روش جهت زیباسازی دندان های خود استفاده نمایید، حتما به کلینیک های اختصاصی ایمپلنت مراجعه نموده و کار را به کاردان اصلی بسپارید. امیدواریم که با تهیه این محتوا به سوالات ذهنی شما در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت های دندانی پاسخ داده باشیم.

پیشنهاد ما به شما

روکش دندان چیست؟

روکش دندان چیست؟(+مزایای استفاده از آن)

روکش دندان یکی از محصولاتی است که در دهه اخیر محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده …

دیدگاهتان را بنویسید