زیبایی

باندینگ دندان و موارد استفاده از آن

هزینه باندینگ دندان
174بازدید

باندینگ دندان، روشی است که یک ماده رزین با رنگ دندان استفاده می شود. با نور مخصوصی سخت می شود که در نهایت مواد را به دندان متصل می کند تا لبخند فرد را زیبا کند
اگر شما یک دندان خرد شده، ترک خورده یا تغییر رنگ یافته دارید ، یک روش دندانپزشکی زیبایی مانند پیوند دندان می تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد و لبخند زیبایی برای شما به ارمغان آورد.

باندینگ (پیوند) دندان چیست؟

پیوند دندان روشی است که دندانپزشک شما برای ترمیم آسیب ، یک رزین کامپوزیت به رنگ دندان را در یک یا چند دندان خود اعمال می کند. این یک راه حل مقرون به صرفه است زیرا نسبت به سایر روشهای زیبایی دندان مانند تاج و ونیرها بسیار ارزان است.

باندینگ دندان

باندینگ دندان چگونه کار می کند؟

پیوند دندان ساده تر از سایر روش های زیبایی دندانپزشکی است. این روش به طور معمول نیازی به بیحسی ندارد (مگر اینکه حفره ای را پر کنید) و به چندین مراجعه به دندانپزشک احتیاج ندارد. برای شروع فرآیند، دندانپزشک شما از یک راهنمای سایه برای انتخاب رنگ رزین کامپوزیت استفاده می کند که از نزدیک با رنگ دندانهای طبیعی شما مطابقت دارد.

دندانپزشک شما سطح دندان را زبر می کند. سپس مایعی را اعمال می کند که باعث می شود ماده اتصال دهنده به دندان بچسبد. دندانپزشک شما رزین کامپوزیت را روی مایع قرار داده ، آن را شکل داده و سپس با نور ماوراء بنفش مواد را سخت می کند. در صورت لزوم ، دندانپزشک شما می تواند بعد از سخت شدن رزین ، دندان را بیشتر شکل می دهد.

این مطلب را بخوانید
معجزه سرکه سیب برای پوست و موی شما

باندینگ برای چه مواردی کاربرد دارد؟

باندینگ دندان می تواند یک نقص یا عیوب دندان را برطرف کند. بعضی از افراد برای ترمیم دندان پوسیده ، ترک خورده یا تغییر رنگ یافته از پیوند استفاده می کنند. این روش همچنین می تواند شکاف های کوچک بین دندان ها را ببندد.

زیبایی دندان

پیوند دندان می تواند اندازه دندان را افزایش دهد. به عنوان مثال ، ممکن است شما یک دندان کوتاه تر از بقیه داشته باشید. می خواهید همه آنها به طول یکسان باشند. پیوند دندان یک روش سریع است و به زمان کمی نیاز دارد. به بی حسی احتیاج ندارید و می توانید بعد از انجام عمل به زندگی روزمره خود ادامه دهید. به طور معمول ، پیوند دندان بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

آیا باندینگ دندان خطراتی وجود دارد؟

  • باندینگ دندان خطرات عمده ای ندارد. به خاطر داشته باشید که رزین کامپوزیت مورد استفاده با این روش به اندازه دندانهای طبیعی شما قوی نیست.
  • این امکان وجود دارد که مواد از دندان واقعی شما جدا شوند.
  • در صورت خوردن یخ ، جویدن قلم یا مداد ، ناخن ها و یا غذای سخت یا آب نبات ممکن است پیوند دندان شما دچار تراشیدگی شود.
  • رزین همچنین مانند سایر مواد دندانپزشکی مقاوم در برابر لکه نیست. اگر سیگار می کشید یا قهوه زیادی می نوشید ، ممکن است تغییر رنگ ایجاد شود.

سخن پایانی

باندینگ دندان، روشی است که یک ماده رزین با رنگ دندان استفاده می شود. با نور مخصوصی سخت می شود که در نهایت مواد را به دندان متصل می کند. تا لبخند فرد را زیبا کند. باندینگ دندان می تواند یک نقص یا عیوب دندان را برطرف کند. بعضی از افراد برای ترمیم دندان پوسیده، ترک خورده یا تغییر رنگ یافته از پیوند استفاده می کنند.

این مطلب را بخوانید
آنچه درباره ی مراقبت از موی رنگ شده باید بدانید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

https://cutt.ly/RWRYbG1http://iwo.ir/opzkh
https://clck.ru/XJ8zJhttps://b2n.ir/h53530
https://1ea.ir/cMpWxC4lhttps://linky.nu/Jyq

پاسخ دهید